Adres: Dąbrowa Górnicza 41-300 ul. Florowska 15 ( wjazd od ul. Nowocmentarnej )

   Telefon: 507 771 780; 513 576 281

Jesteś tutaj: Zakładki z miastami w stopce Skup złomu Będzin

Skup złomu Będzin

Recykling i skup złomu - połączenie jak w niebie

Recykling. Recykling to proces polegający na odzyskiwaniu z odpadów substancji, które następnie mogą być ponownie wykorzystane. Taką definicję podaje Wydawnictwo Naukowe PWN w Słowniku Języka Polskiego. Najczęściej recykling kojarzony jest z tematem.

Z odpadami, które tworzymy każdego dnia. Wszyscy możemy powtarzać tę samą mantrę: niebieskie pojemniki na papier; zielone na szkło; brązowe na bioodpady; czarne na odpady zmieszane, żółty - na tworzywa sztuczne i metale. 

Recykling - jak sobie radzimy?

Warto w tym kontekście rozważyć kwestię aluminium. Unia Europejska zaleca, aby do 2014 r. wszystkie kraje członkowskie UE wdrożyły program recyklingu co najmniej połowy aluminium sprzedawanego na rynku. Jak wygląda sytuacja naszego kraju w tym zakresie? Poziom recyklingu aluminium w Polsce wynosi około 80%. Jest to jeden z najwyższych wskaźników we Wspólnocie Europejskiej. Jest to sytuacja korzystna dla wszystkich.

Skup złomu w Będzinie walczy o zasoby, których jest mało

Aluminium jest jednym z najbardziej poszukiwanych surowców. Trzeba pamiętać, że eksperci obliczyli, iż światowe zasoby innych materiałów mogą się wyczerpać w ciągu najbliższych 40 lat. Takim surowcem jest ołów. Jednak metal ten ma jeden z najwyższych obecnie wskaźników recyklingu.skup złomu jurmet, miejsce, w którym ołów może otrzymać drugą szansę poprzez ponowne wykorzystanie, jest tego przykładem.

zapraszamy!

Skup złomu jurmet - zadzwoń lub napisz

Nowocmentarna 1 ul.

Dąbrowa Górnicza 41-300

tel: 507 771 780; 513 576 281

Skup Złomu Będzin rozpoczyna akcję recyklingową. Skontaktuj się z firmą, jeśli posiadasz metalowe przedmioty, których żywotność dobiegła końca Możesz zająć się recyklingiem dzwoniąc do nas.

Dla naszej planety!